Κύπελλο Ελλάδος: Για την πρόκριση με τα Γρεβενά στο Αμοιρίδειο ο Λεύκιππος Ξάνθης! Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α’ Φάσης

Τον Πρωτέα Γρεβενών αντιμετωπίζει ο Λεύκιππος Ξάνθης στο Αμοιρίδειο για την 1η αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος την ερχόμενη Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου στις 5 το απόγευμα.

Ο ΓΑΣ Κομοτηνή έχει προκριθεί στην επόμενη φάση άνευ αγώνα.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Α’ ΦΑΣΗ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(NATIONS LEAGUE 1 – ΤΕΤΑΡΤΗ 13/9)
Ώρα 15:00, Κλειστό «Περιστεράκης»: ΑΠΑΣ Νάξου-ΕΦΑΟΖ (Σπυρόπουλος-Ευφραιμίδης-Γαραντζιώτης)
Ώρα 16:00, Κλειστό Ιωαννίνων: Βίκος Ιωαννίνων-ΚΑΟ Δράμας (Κατωτικίδης-Παπαγερίδης-Λυγούρας)
Ώρα 17:00, Κλειστό «Βικέλας»: ΑΕΝ Κηφισιάς-Αναγέννηση (Καρακάσκης-Μακρόπουλος-Ελ Ανύ)
Ώρα 17:00, Κλειστό «Μουρούτσος»:ΑΟ Δάφνης-Εθνικός (Λεβεντάκος-Παπαγεωργίου Δημ.-Ανδρεόπουλος)
Ώρα 17:00, Κλειστό «Γεννηματάς»: Πρωτέας Βούλας-Πανελλήνιος (Αναστασίου-Κονταράτος-Χρόνης)
Ώρα 17:00, Κατσιμήδειο: Τρίκαλα Basket-ΓΣ Σοφάδων (Ευφραιμίδης Σ.-Παζώλης-Χατζημπαλίδης)
Ώρα 17:00, Αμοιρίδειο: Λεύκιππος Ξάνθης-Πρωτέας Γρεβενών (Ξενικάκης-Ντούρας-Ράπτης)
Ώρα 17:00, Κλειστό Κοιλάδας: Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας (Σαρακενίδης-Σιταρίδης-Κώνης)
Ώρα 17:00, Κλειστό Ν. Ιωνίας: Νίκη Βόλου-ΧΑΝΘ (Ταρενίδης Κ.-Μαραμής-Γεωργούλης)
Ώρα 19:00, Κλειστό Λιβαδειάς: Εθνικός Λιβαδειάς-Πανελευσινιακός (Κούλης Χ.-Κούλης Κ.-Τούσης)
Ώρα 20:00, Κλειστό «Κόντος»: ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αίολος Αγυιάς (Αγγελής-Ξυλάς-Πετράκης Γ.)
*Σάββατο 16/9 Ώρα 17:00, Κλειστό Ληξουρίου: ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος (Λιαρομάτης-Λιόνας-Κωστής)

(NATIONS LEAGUE 2 – ΤΕΤΑΡΤΗ 13/9)
Ώρα 17:00, Κλειστό Ν. Κίου: Αργοναύτης-ΚΑΠ (Καψιώχας-Μπον-Βαλουξής)
Ώρα 17:00, Κλειστό Α’ Ηλιούπολης: Ηλιούπολη-Αγ. Ανάργυροι (Ραπτογιάννης-Κουλουμπαρίτσης-Διολατζής)
Ώρα 17:00, Κλειστό Κυπαρισσίας: Γαργαλιάνοι-Πέρα (Πλέγας-Μπολάνος-Θεοδοσόπουλος)
Ώρα 17:00, Νέο Τ9 Κωστακίων: Δόξα Πύρρου-Ναύαρχος Βότσης (Διαμαντής-Κάννης-Πλιάκος)
Ώρα 17:00, Κλειστό Αλμυρού: Αλμυρός-Καστοριά (Ξέρας-Γιατρόπουλος-Πάνος)
Ώρα 17:00, ΕΑΚ Λάρισας: ΑΕΛ-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα (Γιαννούλης-Μπούγλος Ι.-Κονοστάθης)
Ώρα 17:00, Κλειστό Κορδελιού: Όλυμπος ΕΚΕ-Ρούπελ (Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης)
Ώρα 17:00, ΔΑΚ Άργος Ορεστικό: Άργος Ορεστικό-ΚούΠα Κιλκίς (Βασιλόπουλος-Κασούμης-Κούρογλου)
Ώρα 18:30, Κλειστό «Αργοναύτες»: Ερμής Αργυρούπολης-ΚΟ Χολαργού (Αναστασόπουλος-Γερός-Καραπαπάς)
Ώρα 18:45 Κλειστό Ιωαννίνων: Ιωάννινα ΣΚ-Τρίκαλα (Ντόγκας -Χατζηκώστας-Χάνος)
Ώρα 19:30, Κλειστό «Α. Δασκαλάκης»: Ελευσίνα-Πεύκη (Πετράκης Γ.-Πολάτογλου-Αλεξνόπουλος Χρ.)
Ώρα 20:00, Κλειστό Αιγίου: Αστέρας Τεμένης-Δούκας (Μπαβέλας-Βομπίρης-Παπαδόπουλος Ν.)
*Κυριακή 17/9, Ώρα 17:00, Κλειστό Κρυα Ιτέων: Γλαύκου Εσπέρου-Ελευθερία Μοσχάτου (Νάστος-Ρίζος-Καρακωνσταντόπουλος)
*Κυριακή 17/9, Ώρα 17:00, Κλειστό Αγ. Δημητρίου: Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο (Μαρίγλη-Τσατταλιού-Τζανετάκης)