O Νίκος Παπαγγελής του Ηρόδικου Κομοτηνής επέστρεψε με δύο χάλκινα από το παγκόσμιο κύπελλο ποδηλασίας δρόμου της Ιταλίας

Δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησε ο Ηρόδικος Κομοτηνής στο παγκόσμιο κύπελλο ποδηλασίας δρόμου που πραγματοποιήθηκε στην Κοριντόνια της Ιταλίας.

Ο Νίκος Παπαγγελής κατέλαβε τη 3η θέση στη ατομική χρονομέτρηση 13,6 χιλιομέτρων με χρόνο 18.59 πίσω από τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή από το Βέλγιο και τον Χρυσό Ολυμπιονίκη από τη Αυστραλία. Μια τεράστια επιτυχία για τα Ελληνικά χρώματα.

Την ίδια εκπληκτική εμφάνιση έκανε και στον αγώνα αντοχής 68 χιλιομέτρων όπου με χρόνο 1.45.29 κατέκτησε ακόμα ένα χάλκινο μετάλλιο. Οι επιδόσεις αυτές πιστοποιούν το υψηλότατο επίπεδο που βρίσκεται ο αθλητής μας και ανοίγουν διάπλατα το δρόμο του για επιπλέον θέσεις στους Παραολυμπιακούς αγώνες του Παρισιού.