Πάλεψε για δύο σετ ο ΑΟ Ορεστιάδας αλλά ηττήθηκε στο τέλος από τον Φοίνικα Πολίχνης

Δεν τα κατάφερε ο ΑΟ Ορεστιάδας στο δεύτερο παιχνίδι του τουρνουά ανόδου για την Α2 Ανδρών καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από τον Φοίνικα Πολίχνης.

Ο ΑΟ Ορεστιάδας διεκδίκησε τα δυο πρώτα σετ στο «Νίκος Σαμαράς» με τον Φοίνικα Πολίχνης όπου έχασε το πρώτο με 23-25 αλλά ισοφάρισε κερδίζοντας το δεύτερο με 26-24.

Πάλεψαν σκληρά στο τρίτο έχασαν όμως λίγο τον ρυθμό τους και ο Φοίνικας πήρε εύκολα το προβάδισμα με 25-17 και 2-1 σετ, για να ακολουθήσει νέα μάχη στο τέταρτο, που επίσης πήραν οι φιλοξενούμενοι 25-18 τελειώνοντας το παιχνίδι με 3-1 σετ.

Η ήττα όμως μπορεί να θεωρηθεί και ανώδυνη για τους παίκτες του Δημήτρη Βλασακίδη καθότι έχουν κερδίσει την άνοδο στην πιο πάνω κατηγορία, σε συνδυασμό του αυριανού ρεπό και την απόσυρση των άλλων δύο ομάδων. Καθώς θυμίζουμε ότι την άνοδο εξασφάλιζαν οι 3 πρώτες ομάδες του τουρνουά.

Τα σετ: 1-3 (23-25, 26-24, 17-25, 18-25)