ΕΠΣ Ξάνθης: Ανώτερη η Γενισέα επικράτησε της Αναγέννησης Παλιάς Χρύσας και προκρίθηκε στη γ’ φάση του Κυπέλλου

Η Ελπίδα επιβλήθηκε με 3-1 της Αναγέννησης Παλιάς Χρύσας στο γήπεδο Γενισέας στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ξάνθης και πήρε την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Κανδυλίδη Τσέκος στο 18′ να κανει το 2-0. Στο 40′ ο Παπαδόπουλος κατάφερε να σκοράρει για το 3-0 ολοκληρώνοντας ένα καταπληκτικό ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55′ η Αναγέννηση κατάφερε να μειώσει στο σκορ σε 3-1 με τον Χακή αποτέλεσμα που έμεινε ως το τέλος.

Άνευ αγώνα έχουν ήδη προκριθεί η Ασπίδα Πηγαδίων, ο Κεραυνός Λευκόπετρας, ο Ορφέας Ξάνθης και ο Άρης Αβάτου.