ΕΠΣ Έβρου: Ο Ορέστης μεγάλος νικητής στο ντέρμπι επί της Θράκης Φερών! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Με τα τρία παιχνίδια της Κυριακής ολοκληρώθηκε η 17η και προτελευταία αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Ο Ορέστης Ορεστιάδας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι απέναντι στη Θράκη Φερών. Στο α’ ημίχρονο και μόλις στο 5ο λεπτό ο Χριστοφορίδης πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με τη νέα του ομάδα. Ενώ το δεύτερο τέρμα σημειώθηκε στο 75′ από τον Ανδρεάδη που πέτυχε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μετά από αυτό του Κυπέλλου (φωτό του φίλου μας Δημήτρη Κούκλατζη).

Η ΑΕ Διδυμοτείχου με τη νίκη της επί του Απαλού βρίσκεται ένα βήμα πιο κοντά στα play off επωφελούμενη και το στραβοπάτημα-ισοπαλία του Εθνικού με το Νεοχώρι στην Αλεξανδρούπολη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Νεοχωρίου 1-1 (44′ Τρανόπουλος – 5′ Ντουμανάκης)
Ορέστης Ορεστιάδας – Θράκη Φερών 2-0 (5′ Χριστοφορίδης, 75′ Ανδρεάδης)
ΑΕ Διδυμοτείχου – Νίκη Απαλού 4-1 (Τζουμακίδης (2), Κοκκινίδης, Μπαγινέτας – Μακρίδης)