Α2 Γυναικών: Ήττα από τον πρωτοπόρο Φιλαθλητικό Πρεβέζης για τον Φοίνικα

Την ήττα γνώρισε ο Φοίνικας Αλεξανδρούπολης με 3-0 σετ από τον πρωτοπόρο Φιλαθλητικό Πρέβεζας για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών, στο ΔΑΚ Πρέβεζας το μεσημέρι του Σαββάτου.

Στα δύο πρώτα σετ τα κορίτσια του Φοίνικα το πάλεψαν και φτάσανε πολύ κοντά στο να τα πάρουν αλλά ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας δεν έδωσε δικαίωμα και έτσι κέρδισε το ματς σχετικά εύκολα. Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στην μνήμη των θυμάτων του δυστυχήματος των Τεμπών.

Τα σετ: 25-20, 25-18, 25-14

Φ.Γ.Σ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Κοσμίδου, Ηλιάδη, Θεοδωράκη, Τζαλαλή, Βαλέρια, Ζιώγου, Σιούλα, Τοτσίδου, Μητσοπούλου, Κούκα, Μέλου.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Τσουλκανάκης): Μαρκουλή, Χαϊδεμένου, Ζάϊκου, Πάρκερ, Βούλγαρη, Κοντογιαννόγλου, Οικονομίδου, Παπαβασιλείου, Μάρτση.