ΕΠΣ Έβρου: Τρίποντη απόδραση για το Σουφλί επί του Μαΐστρου! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η νέα βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου με τους τρεις εναπομείναντες αγώνες για την 15η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επιστρέφει η ομάδα του Έβρου Σουφλίου χάρη στα δύο τέρματα που πέτυχε ο Γιώργος Τοπούζης από το α’ ημίχρονο. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο δεύτερο με το αυτογκόλ του Ράπτη που όπως αποδείχθηκε δεν ήταν μοιραίο (φωτό του φίλου μας Νίκου Δούρβα από το Σουφλί).

Ο Ιπποκράτης βρέθηκε δύο φορές μπροστά στο σκορ στις Φέρες αλλά η γηπεδούχος Θράκη αντέδρασε και απάντησε ισοφαρίζοντας τον. Όλα τα τέρματα να σημειώνονται στο α’ ημίχρονο. Στο 90′ ακυρώθηκε τέρμα για τον Ιπποκράτη καθώς πριν είχε καταλογιστεί φάουλ. Η ΑΕ Διδυμοτείχου πέρασε από την δύσκολη έδρα του ΑΟ Νεοχωρίου πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο ενώ ενδιάμεσα είχαν ισοφαρίσει οι γηπεδούχοι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
Θράκη Φερών – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-2 (18′ Μπάμπιτς, 29′ Καλαϊτζίδης – 3′ Δεδελούδης, 24′ Γκαβανόζης)
ΑΟ Νεοχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-2 (37′ Ρουσσίδης – 30′ Λουλουδάκης, 46′ Καραγιάννης)
ΑΟ Μαΐστρου – Έβρος Σουφλίου 1-2 (58′ αυτ. Ράπτης – 7′, 39′ Τοπούζης)