Α2 Ανδρών: Πάλεψε ο Έβρος Σουφλίου αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα του Ήφαιστου Φλώρινας

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί αλλά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του Ήφαιστου Φλώρινας.

Νικητής με 0-3 σετ έφυγε ο Ήφαιστος Φλώρινας από το Σουφλί απέναντι στον Έβρο ο οποίος το πάλεψε, όμως υπέκυψε από την ανωτερότητα του αντιπάλου.

Ο Έβρος Σουφλίου κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός στα δύο πρώτα σετ, όμως οι φιλοξενούμενοι τα κατέκτησαν τελικά στις λεπτομέρειες 21-25.

Στο τρίτο σετ το σύνολο του Νίκου Μούχλια δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των παικτών του Σπύρου Γκολίτση και μοιραία ήρθε η ήττα. Το σκορ στο τρίτο σετ ήταν 14-25.

Ο Έβρος Σουφλίου βρίσκεται να ισοβαθμεί στην 6η θέση με τον Μακεδονικό έχοντας 18 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα ταξιδέψει στα Ιωάννινα όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανηπειρωτικό.

Αντίθετα ο Ήφαιστος που είναι στην 3η θέση με 30 βαθμούς υποδέχεται στην Φλώρινα την ομάδα της ΕΑ Λαρίσης.

Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, για τα θύματα του φονικού σεισμού, σε Τουρκία και Συρία.

Τα σετ: 21-25, 21-25, 14-25.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μούχλιας): Σταυρόπουλος, Κάλφας (λ), Ζιώγας, Σταθέλος, Ιασ. Αλεξούδης (c), Μούχλιας, Κων. Αλεξούδης, Μπαρμπούδης, Τάσιου, Μανουκιάν, Σαρδανίδης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Πετρόπουλος, Γρηγοριάδης (c), Αντωνιάδης (λ), Γαληρόπουλος, Χατζόπουλος, Χρυσάφης, Αποστόλου, Πηλιοκάτερος, Ρεμπούτζιας, Καλλέργης.