Super League: Νίκη πεντάδας για τον Βόλο στην Λειβαδιά – Βασικός ο Μεχία για τους «Βιωτούς»

Στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής ο Βόλος πέτυχε μια σπουδαία νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό εκτός έδρας εξασφαλίζοντας σε μεγάλο βαθμό την συμμετοχή του στα play off του πρωταθλήματος.

Το πρώτο μέρος του αγώνα είχε φάσεις αλλά δεν είχε γκολ για καμία ομάδα με τους δυο τερματοφύλακες να είναι εκεί όποτε χρειάστηκε. Στο δεύτερος ημίχρονο οι «Βολιώτες» μπήκαν πιο δυνατά, στο 61ο λεπτό με υποδειγματική αντεπίθεση και τελικό αποδέκτη τον Πιρές άνοιξαν το σκορ μετά από ασίστ του Κούτσια.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 67′, ο Ντέλετιτς με ωραία κεφαλία έπειτα από σέντρα του Άλχο έκανε το 0-2 με τον Κούτσια στο 90′ να σκοράρει με εξαιρετικό πλασέ για το τελικό 0-3 του Βόλου.

Τους 32 βαθμούς έφτασε ο Βόλος με τη νίκη αυτή και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας ενώ ο Λεβαδειακός θα πρέπει να δώσει μεγάλη μάχη στα τελευταία παιχνίδια αν θέλει να παραμείνει στην μεγάλη κατηγορία έχοντας μόλις 13 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός παίζει με την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια ενώ ο Βόλος υποδέχεται τον Ατρόμητο.