Super Lig: Ήττα με ανατροπή για την Τραμπζονσπόρ – Βασικός ο Σιώπης, ασίστ ο Μπακασέτας

Για την 21η αγωνιστική του Τουρκικού πρωταθλήματος η Τραμπζονσπόρ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Χατάισπορ και έτσι μπήκε τέλος στο νικηφόρο σερί τριών αγώνων. Βασικοί οι δύο Έλληνες Μανώλης Σιώπης και Τάσος Μπακασέτας.

Η Τραμπζονσπόρ προηγήθηκε νωρίς στον αγώνα αφού μετά από ασίστ του Μπακασέτα ο Ενίς Μπάρντι άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό. Στο 17′ το VAR ακύρωσε γκολ για την Χατάισπορ και το ημίχρονο έληξε 0-1.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ μέσα σε τρία λεπτά και με γκολ του Αγιούμπ Ελ Κάμπι στο 47ο λεπτό και του Γιλντιρίμ στο 50ο λεπτό έβαλαν μπροστά στο σκορ την Χατάισπορ.

Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του αγώνα και έτσι οι πρωταθλητές ηττήθηκαν και έμειναν στους 35 βαθμούς και στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Μανώλης Σιώπης ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο 72ο λεπτό από τον Χασπολάτ.