Γ’ Εθνική: «Βράζουν» με τη διαιτησία στην Κομοτηνή και άμεση ανακοίνωση του Πανθρακικού με… 5 λέξεις!

«Βράζουν» στον Πανθρακικό με τη διαιτησία στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που ολοκληρώθηκε ισόπαλη με 1-1.

Από το ημίχρονο υπήρχε γκρίνια για ορισμένες αποφάσεις, ωστόσο εκεί που τα πράγματα ξέφυγαν ήταν στην υπόδειξη του πέναλτι στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον πρώτο διαιτητή Σιουμπάρα να αφήνει σε πρώτο χρόνο να εξελιχθεί το παιχνίδι και να καταλογίζει σε δεύτερο χρόνο το πέναλτι μετά την παρέμβαση του β’ βοηθού Παυλίδη.

Επικράτησε ένταση μετά την ισοφάριση του Γκέκα με τους ανθρώπους του Πανθρακικού να μην πιστεύουν στα μάτια τους για το πέναλτι που καταλογίστηκε και το παιχνίδι να διακόπτεται προσωρινώς για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, καθώς ορισμένοι φίλαθλοι προσπάθησαν να περάσουν τα διαχωριστικά κάγκελα και να εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο, με το παιχνίδι 3-4 λεπτά μετά να συνεχίζεται κανονικά περεταίρω προβλήματα.

«Σήμερα ντράπηκε και η ντροπή….» αναφέρει το σχόλιο του Πανθρακικού στα σόσιαλ μίντια, που αναρτήθηκε λίγα λεπτά μετά τη λήξη της αναμέτρησης.