Super League: Ήττα στα χασομέρια για Άκη Μάντζιο στην Κρήτη από τον αναγεννημένο και ασταμάτητο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε καλή περίοδο και μετά την ισοπαλία στην Τούμπα πήρε το τρίποντο απέναντι στον Αστέρα για την 19η αγωνιστική της Super League.

Οι Κρητικοί επικράτησαν 1-0 των Αρκάδων με τον Περέα να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 88ο λεπτό με το κεφάλι.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο δεύτερο μέρος, κυκλοφορούσαν την μπάλα και λίγο πριν από το φινάλε του αγώνα κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Βασικός για την ομάδα του Άκη Μάντζιου ο άλλοτε μέσος του Πανθρακικού και αρχηγός των Αρκάδων Χουάν Μουνάφο, που αντικαταστάθηκε από τον Γκαρντάβσκι στο ημίχρονο.

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Βούρος, Πασαλίδης, Γιαννούλης (76′ Περέα), Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ (85′ Μπάκιτς), Τοράρινσον, Τοράλ, Μπαλογιάννης (67′ Μοσκέρα), Ντίκο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Ατιένθα, Αντζουλάς, Καστάνιο, Καρμόνα, Σανταφέ (90′ Μπενίτο), Μπερτόγλιο (61′ Μπαρτόλο), Μουνάφο (46′ Γκαρντάβσκι), Άλβαρες, Ρεγκίς (73′ Σίτο), Μπαράλες.