ΕΚΑΣΑΜΑΘ: «Απέδρασε» από τις Φέρες ο Άτλας Κομοτηνής στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Μεγάλη νίκη με 67-65 μέσα στις Φέρες επί της Θύελλας πήρε ο Άτλας Κομοτηνής στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η Θύελλα Φερών μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί στο δεκάλεπτο με 4 πόντους (20-16).

Ο Άτλας ισορρόπησε την αναμέτρηση και επέβαλε τον ρυθμό του στη συνέχεια, ισοφαρίζοντας αρχικά και προσπερνώντας στο ημίχρονο με 5 πόντους για το επί μέρους 8-17 και το 28-33 του ημιχρόνου.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, αφού ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 15-15, με τον Άτλαντα να κρατάει σταθερά το προβάδισμα των 5 πόντων (43-48).

Στο 4ο η Θύελλα έκανε το comeback και στα τελευταία λεπτά προηγήθηκε 2 φορές με 1 πόντο, όμως ο Άτλας έδειξε ψυχραιμία στα τελευταία δευτερόλεπτα, ξαναμπήκε μπροστά στο σκορ και πανηγύρισε τη νίκη.

Διαιτητές: Mιχέλης – Μπαγγούδης.

Δεκάλεπτα: 20-16, 28-33, 43-48, 65-67.