Τουρκία Super Lig: Βαριά ήττα για την Τραμπζονσπόρ από την Αλανιασπόρ – Αγωνίστηκε για 90′ ο Σιώπης

Ήττα με κάτω τα χέρια στην έδρα της Αλανιασπόρ γνώρισε η Τραμπζονσπόρ καθώς έχασε με 5-0 με πολλούς από τους παίκτες της ομάδας να βρίσκονται σε κακή μέρα. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 3-0 με γκολ στο 14′ , στο 36′ και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι αλλαγές δεν έδωσαν τίποτα στον Αμπντουλάχ Αβτζί και η ομάδα του δέχτηκε άλλα 2 γκολ στο 75′ και στο 78′.

Βασικός για 90 λεπτά ο Μανώλης Σιώπης που ήταν από τους «διακριθέντες» στην συντριβή της ομάδας του. Βασικός και ο Τάσος Μπακασέτας που αντικαταστάθηκε στο 81ο λεπτό για να προφυλαχθεί καθώς είχε κίτρινη κάρτα. Επόμενος αγώνας για το πρωτάθλημα κόντρα στην δυνατή Μπασάκσεχιρ στις 14 Ιανουαρίου.