Super League: «Περίπατος» του Ολυμπιακού στον Βόλο – Βασικός ο αρχηγός Μπαριέντος, στην αποστολή ο Σαράντης Τσελεμπάκης

Τη νίκη με 4-0 μέσα στο Βόλο πανηγύρισε ο Ολυμπιακός μπροστά σε 15 χιλιάδες φίλους του στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Πειραιώτες είδαν τον Μπιέλ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πριν ο Ίνμπομ Χουάνγκ στο 22′ διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με πανέμορφο σουτ από μακρινή απόσταση, ενώ ο Μπακαμπού με κεφαλιά έκανε το 0-3 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό 0-4 «έγραψε» ο Ελ Αραμπί.

Βασικός με το περιβραχιόνιο ήταν ο άλλοτε μέσος της Ξάνθης Ζαν Μπαριέντος, ενώ στην αποστολή της ομάδας της Ημαθίας ήταν και ο νεαρός Ξανθιώτης Σαράντης Τσελεμπάκης, που δεν πραγματοποίησε ωστόσο το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα.