ΕΠΣ Ξάνθης: Βροχή από 22 γκολ σε 4 ματς και κορυφή για τον ΑΟ Μύκης! Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στη Β’ Κατηγορία

Μόλις τέσσερα παιχνίδια διεξήχθησαν για την 9η στροφή στην Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Ξάνθης το απόγευμα της Κυριακής, αλλά σε αυτήν είχαμε βροχή από 22 γκολ.

Δεν διεξήχθη ο αγωνας Κεραυνός Λευκόπετρας – Αετός Γοργόνας με αποτέλεσμα να περάσει στην κορυφή τυπικά ο Ατρόμητος Χρύσας, αν και με δυο ματς περισσότερα από τον Κεραυνό (που έχει κάνει και το ρεπό, αφού ακυρώθηκαν οι βαθμοί της νίκης του επί του Κεραυνου Κατραμίου που αποβλήθηκε απο το πρωτάθλημα).

Εκπληξη η ήττα της Κεντητής στα Κιμμέρια με 5-2 ενώ το ματς της χρονιάς έγινε στον Εχίνο όπου η τοπική ομάδα με επική ανατροπή στις καθυστερήσεις επικράτησε με 5-4 του Κότινου, που προηγούνταν μεχρι το 89 με 3-2 σε ενα ματς που ήταν 0-0 στο ημίχρονο.

Ξεκουραστο τρίποντο πήρε ο Ατρόμητος Χρύσας. Μετά την αποσυρση του Κεεραυνου Π. Κατραμίου λόγω του μητρώου της ΓΓΑ, το Σέλινο είχχε ρεπό. Συνοπτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία: