Super League: Τρίποντο Παναιτωλικού με βασικό για πρώτη φορά τον Γιώργο Ξενιτίδη

Ο Παναιτωλικός νίκησε τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο, επικρατώντας 2-0 και έκανε ένα άλμα πιο κοντά στην τροχιά των playoffs, πιάνοντας τους Περιστεριώτες στη βαθμολογία με 19 βαθμούς.

Το πρώτο γκολ ήταν μια… ζωγραφιά. Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Καρέλης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με ένα μαγικό τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 74ο λεπτό ξανά από κόρνερ του Σενγκέλια προήλθε και το δεύτερο γκολ του Παναιτωλικού. Ο Χουχούμης κέρδισε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραία σκαστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Βασικός για τον Γιάννη Αναστασίου ήταν ο Ξανθιώτης μέσος Γιώργος Ξενιτίδης, αφήνοντας τη θέση του στον Χατζηθεοδωρίδη στα τελευταία λεπτά.