Γ’ Εθνική: Εγγλέζικο σκορ 4-3 και νίκη τριάδας για το Παραλίμνιο κόντρα στον Πανδραμαικό! Η νέα βαθμολογία

Σε εξ’ αναβολής παιχνίδι του Πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, ο Απόλλων Παραλιμνίου κέρδισε με το εγγλέζικο 4-3 τον Πανδραμαϊκο για την 11η αγωνιστική, στο Δημοτικό γήπεδο του Παραλιμνίου ανέβηκε τρίτος και πλησίασε στους 4 βαθμούς τον πρωτοπόρο Καμπανιακό και πίσω από την δεύτερη Καβάλα.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο Στέφανος Πέτρου και εκτέλεσε εύστοχα ο Γκέκας που έφτασε τα 14 τέρματα στο πρωτάθληα . Ο Πανδραμαϊκός ισοφάρισε με τον Μαχαίρα στο 18′, ενώ το 1-2 για τους Δραμινούς έκανε στο 27′ ο Μπάμπουρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πέτρου στο 61′ με ασίστ του Γκέκα ισοφαρίζοντας σε 2-2 και το 3-2 έκανε ο Ελέζι στο 64ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του αγώνα σημειώθηκαν άλλα δύο τέρματα.

Στο 90+2ο λεπτό ο Ελέζι έκανε το 4-2 με αριστουργηματικό φαλτσαριστό σουτ για την ομάδα του Παραλιμνίου, ενώ στο 90+5ο λεπτό ο Αχαλινόπουλος μείωσε για την ομάδα του Πέτρου Στοΐλα με εκτέλεση φάουλ στο τελικό 4-3.

Οι Δραμινοί που είχαν παράπονα για τη διαιτησία του Χαλκιδικιώτη Αναστασόπουλου, γνώρισαν την 4η σερί ήττα τους (7οι με τον Άρη Αβάτου, τον οποίο φιλοξενούν την Κυριακή)