ΕΠΣ Έβρου: Συνέχισε το αήττητο σερί του ο Ορέστης επικρατώντας και του Ιπποκράτη! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η νέα βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Ο Ορέστης Ορεστιάδας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής απέναντι στον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης και παραμένει στην κορυφή ως μοναδική αήττητη ομάδα διατηρώντας και το 0 στην άμυνά του.

Με το τέρμα του Χρηστούδη πριν την λήξη του α’ ημιχρόνου έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ του Ορέστη. Ένα γρήγορο του Σταματόπουλου στο β’ ημίχρονο έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους με δύο τέρματα. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Λαζαρίδης πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου (φωτό αρχείου).

Ο ΑΟ Μαΐστρου νίκησε με 3-1 της Νίκης Απαλού με τα τέσσερα τέρματα να μπαίνουν σε διάστημα 10 λεπτών. Συγκεκριμένα από το 65′ έως το 74′, όπου δύο τέρματα πέτυχε ο Καλυβάς, συνήθης σκόρερ της ομάδας.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗΣ)
Ορέστης Ορεστιάδας – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 3-0 (40′ Χρηστούδης, 46′ Σταματόπουλος, 85′ Λαζαρίδης)
ΑΟ Μαΐστρου – Νίκη Απαλού 3-1 (65′, 72′ Καλυβάς, 74′ Πεχλιβανίδης – 67′ αυτ.)