Volley League: Η σύνοψη της 5ης αγωνιστικής μετά την εντός έδρας ήττα στο τάι μπρέικ του Άθλου από τον Παναθηναϊκό! Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο η 5η αγωνιστική στη Volley League όπου μετέχει ο Άθλος Ορεστιάδας και το ThrakiSportS σας παρουσιάζει σε μια ανάρτηση την σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στην κατηγορία.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε το Σάββατο στο Αθλητικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη» όπου ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Πήγασο Πολίχνης. Οι Πειραιώτες εμφανώς ανώτεροι επικράτησαν με 3-0 σετ.

Μετά από δύο ακολούθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις, η μία στην Θεσσαλονίκη όπου ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Αριστοτέλη Σκύδρας με τους γηπεδούχους να είναι πολύ καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους και να παίρνουν το τρίποντο μετά τη νίκη με 3-0 σετ.

Η άλλη αναμέτρηση ήταν με το παιχνίδι στην Ορεστιάδα όπου ο Άθλος Ορεστιάδας φιλοξένησε τον περσινό πρωταθλητή Παναθηναϊκό. Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι νικητές αναδείχθηκαν οι φιλοξενούμενοι με 3-2 σετ και οι γηπεδούχοι πήραν τον ένα βαθμό της ήττας.

Στο βραδινό παιχνίδι του Σαββάτου ο Μίλωνας έπαιξε κόντρα στον ΟΦΗ και σε ένα παιχνίδι με γεμάτα σετ κατάφερε να κερδίσει με 3-1 σετ.

Την Κυριακή ολοκληρώθηκε η αγωνιστική με το παιχνίδι στη Σύρο όπου ο τοπικός Φοίνικας φιλοξένησε την Κηφισιά όπου πραγματοποιήθηκε ένα παιχνίδι ανατροπών που κρατούσε τον κόσμο καθηλωμένο. Οι νησιώτες προηγήθηκαν με 1-0 οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με 1-2, ισοφάρισαν σε 2-2 και στο τάι μπρέικ νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Κηφισιάς πανηγυρίζοντας ένα μεγάλο διπλό.