Volley League: Η σύνοψη της 4ης αγωνιστικής μετά την εκτός έδρας ήττα του Άθλου από τον Πήγασο! Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο η 4η αγωνιστική στη Volley League όπου μετέχει ο Άθλος Ορεστιάδας και το ThrakiSportS σας παρουσιάζει σε μια ανάρτηση την σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στην κατηγορία.

Η αυλαία της αγωνιστικής την Παρασκευή στην Σκύδρα όπου ο Αριστοτέλης υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό. Οι πειραιώτες εμφανώς ανώτερη κατάφεραν και επικράτησαν με 3-0 σετ.

Το Σάββατο πραγματοποιήθηκαν τρία παιχνίδια με την αρχή να γίνεται από το απόγευμα στο Ηράκλειο όπου ο ΟΦΗ των πολλών Θρακιωτών υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι τον κόντραραν στα δύο πρώτα σετ, κέρδισαν το τρίτο αλλά δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 σετ.

Στα βραδινά παιχνίδια που έγιναν στο Μαρούσι και την Κηφισιά όσοι βρέθηκαν στα γήπεδα παρακολούθησαν δύο αναμετρήσεις διαφήμιση για το ελληνικό βόλεϊ. Στο πρώτο ο Φοίνικας Σύρου ταξίδεψε στην Αθήνα αντιμετωπίζοντας τον περσινό πρωταθλητή Παναθηναϊκό. Σε ένα παιχνίδι με εναλλαγές και ανατροπές στα σετ κατέληξε να το κερδίζουν οι γηπεδούχοι με 3-2 σετ καθότι ήταν πιο αποτελεσματικοί στο τάι μπρέικ.

Στο δεύτερο χρονικά παιχνίδι της βραδιάς είχαμε την Κηφισιά να φιλοξενεί το Μίλωνα. Αρχικά οι γηπεδούχοι πήραν τα δύο πρώτα σετ έχασαν τα δύο άλλα και στο τάι μπρέικ που δεν έμελλε να τελειώσει στους 15 πόντους αλλά στους 21 το κέρδισαν πάλι οι γηπεδούχοι παίρνοντας τους δύο βαθμούς της νίκης και έναν οι φιλοξενούμενοι της ήττας. Ήταν ένα παιχνίδι που όσοι το παρακολούθησαν δεν θα ήθελαν να τελειώσει ποτέ.

Η αγωνιστική έκλεισε την Κυριακή με το παιχνίδι στην Πολίχνη όπου ο Πήγασος και Άθλος Ορεστιάδας διεκδικούσαν την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι το κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 3-0 σετ και οι φιλοξενούμενοι γύρισαν στην Ορεστιάδα χωρίς κάποιο βαθμό.