Α2 Γυναικών: Γύρισε το 0-2 σε βάρος της και πήρε μεγάλη νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα η Νίκη Αλεξανδρούπολης

Με 3-2 σετ επικράτησε στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» η Νίκη Αλεξανδρούπολης του ΠΑΣ Γιάννινα σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Α2 Γυναικών.

Τα κορίτσια του Σάκη Μουστακίδη μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκαν αντιμέτωπες με μια ήττα με σχεδόν κατεβασμένα χέρια. Ωστόσο μετά από μεγάλη μάχη στο τρίτο και τέταρτο σετ, που αμφότερα έληξαν με 25-22, έστειλαν την αναμέτρηση στο τάι μπρέικ.

Εκεί έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος τους, οι Εβρίτισσες επικράτησαν σχετικά εύκολα αφού οι φιλοξενούμενες είχαν καταρρεύσει μετά την ισοφάριση αλλά κυρίως τον σοβαρό όπως φαίνεται τραυματισμό της Καρακατσάνη, η οποία αποχώρησε υποβασταζόμενη αλλά και χειροκροτούμενη.

Με την επικράτηση αυτή η Νίκη Αλεξανδρούπολης έφτασε τους 5 βαθμούς και προσπέρασε τον ΠΑΣ Γιάννινα που με τον πόντο που κέρδισε έφτασε τους 4. Την επόμενη αγωνιστική η Νίκη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Περσέα ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα επίσης εκτός έδρας τον ΠΑΣ Ίκαρο Έδεσσας.

Τα σετ: 3-2 (21-25, 21-25, 25-22, 25-22, 15-9).