ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Στην Ολυμπιάδα το Εβρίτικο ντέρμπι με τη Θύελλα Φερών

Τη νίκη με 53-49 πανηγύρισε η Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης κόντρα στη Θύελλα Φερών στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ωστόσο προβάδισμα 13 πόντων στο ημίχρονο (32-19).

Η Θύελλα Φερών σταδιακά μείωσε τη διαφορά και έκανε ντέρμπι την αναμέτρηση στο τέταρτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το μικρό προβάδισμα και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Παπαθεολόγου – Παπαλαμπίδης

Δεκάλεπτα: 10-12, 32-19, 44-37, 53-49

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κανδύλης Γ.): Καζάκος, Γιαννούλης, Δρούμπαλης 8(2), Στάκος, Ξαφένιας 9(1), Κελεπεκίδης 6(1), Νικολαίδης, Ζιούτης 10, Τσιάμης 8(2), Κατσίκας 7(1), Δελιακίδης, Βλονταρτσικ 5(1)

ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ (Καραπαναγιώτης Γ.): Πορτοκαλλίδης, Τσότρας 6, Ράλλης 5(1), Κεσανλής 13(1), Μέτα 8(2), Δαπουδάνης 3(1), Ντινούδης 7, Παπαδόπουλος 7, Κωνσταντινίδης, Καρπεάζης, Δεμέλκας, Κουγιουμτζής