Super League: Υπό το βλέμμα Μαρσέλο και Χάμες το πρώτο γκολ του Μιχάλη Πατήρα με τη φανέλα του Ολυμπιακού

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε η Κ19 του Ολυμπιακού κόντρα στην αντίστοιχη της Λαμίας, με τους σούπερ σταρ Μαρσέλο και Χάμες Ροντρίγκεζ, αλλά και του τεχνικού Μίτσελ Γκονζάλεζ να παρακολουθούν την αναμέτρηση στο Ρέντη.

Στο 10ο λεπτό ο Μουζακίτης εκτέλεσε το κόρνερ και με κεφαλιά ο Κωστούλας άνοιξε το σκορ. Στο 25′ ο Μοίρας υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή και με ένα όμορφο πλασέ νίκησε τον Καραγιάννη για το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό, ο Παπακανέλλος έσπασε υπέροχα την μπάλα στον άλλοτε εξτρέμ του ΑΟΞ Μιχάλη Πατήρα και εκείνος με ένα δυνατό σουτ έκανε το 3-0.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους (46′) η Λαμία κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Λαμπρόπουλος και έκανε το τελικό 3-1.