LIVE και LIVESTREAMING από το Κλειστό Πεύκων για την 4η αγωνιστική της Β’ Εθνικής: Μαχητές Πεύκων – Λεύκιππος Ξάνθης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής και τη μάχη του Λεύκιππου Ξάνθης μέσα στα Πεύκα με τους Μαχητές.

Το ThrakiSportS όπως κάνει από την πρώτη μέρα της ύπαρξής του, θα καλύπτει live τουλάχιστον ανά δεκάλεπτο και θα προσπαθούμε και σε πιο συχνά διαστήματα, τους αγώνες των ομάδων της Θράκης στα εθνικά πρωταθλήματα, σε μια προσπάθεια για ενημέρωση των φίλων των ομάδων και του αθλήματος.

Εσείς δεν έχετε παρά να πατάτε ανανέωση από κινητό ή τάμπλετ ή F5 εφόσον είστε σε σταθερό υπολογιστή, για να έχετε την πιο πρόσφατη ενημέρωση. Μόλις ολοκληρωθούν όλα τα ματς θα υπάρχουν συγκεντρωτικά αποτελέσματα και βαθμολογίες, αλλά και αναλυτικά ρεπορτάζ σε χωριστές αναρτήσεις.

4-3 (Με ποστάρισμα του Παλλάκη)
6-3 (Γεωργίου στο λέι απ 7:36 πριν το φινάλε)
8-3 (Νέο καλάθι ο Νότης)
8-5 (Μπουτσακτσή με φόλλοου)
10-5 (Ωραίο καλάθι του Νότη που ποστάρει συνεψώς)
10-7 (ΣΚοράρει ο Χρήστου με ντάιβ)
12-7 (Καλάθι ο Παπασάββογλου)
12-10 (Με καλάθι και φάουλ του Μπουτσακτσή)
14-12 (με χουκ ο Στεφανίδης)
16-12 (Στον αιφνιδιασμό ο Γεωργίου με λέι απ)
18-12 (2/2 βολές ο Γεωργίου μετά από αντιαθλητικό φάουλ, 24” πριν τη λήξη)
18-13 (1/2 βολές ο Τζίμης)
Αποτέλεσμα 1ης περιόδου: Μαχητές Πεύκων – Λεύκιππος Ξάνθης 18-13

2η περίοδος:
20-13 (ατομική προσπάθεια του Κιχμέτογλου)
20-15 (επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Παλλάκη)
23-15 (τρίποντο ο Χαρίτογλου 6 λεπτά πριν το ημίχρονο)
26-15 (Ο Λεύκιππος παίζει άντερ στον τσιμερίκα, ο οποίος ανενόχλητος σκοράρει για τρεις από την κορυφή και ανεβάζει για πρώτη φορά τη διαφορά στο +11. Τάιμ άουτ ο Βαχαρίδης)
28-15 (επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ο Χαραλαμπίδης, σε ανισορροπία η άμυνα του Λεύκιππου)
30-15 (στον αιφνιδιασμό ο Γεωργίου ανεβάζει τη διαφορά και έχουμε νταμπλ σκορ)
33-15 (νέο τρίποντο των Μαχητών. Δεν λειτουργεί τίποτα στους Ξανθιώτες στην δεύτερη περίοδο και ο Βαχαρίδης αναγκάζεται να πάρει νέο τάιμ αουτ 2:45 πριν το ημίχρονο)
33-16 (1/2 βολές ο Τζίμης μετά από αντιαθλητικό που κέρδισε)
33-18 (2/2 βολές o Tζίμης)
33-20 (νέες βολές ο Τζίμης και ξανά 2/2. Μεινώνει με 5/6 τελευταίες βολές στους 13, μισό λεπτό πριν το ημίχρονο)
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Μαχητές Πεύκων – Λεύκιππος Ξάνθης 33-20

3η περίοδος:
33-22 (καρφωμα Μπουτσακσή στα 13 δευτερολεπτα μετα την εναρξη)
36-22 (καλαθι και φαουλ απο Παπασαββογλου και ενω ειχαμε δυο λεπτα χωρις σκορ)
36-24 (καλάθι από Μπουτσακσί)
39-24 (τριποντο Ματενιδης μονος του, τραγικη η αμυνα του Λευκιππου)
39-26 (λέι απ ο Τζιμης)
42-26 (νεο τριποντο ο Ματενίδης, στους 16 η διαφορα)
42-27 (μια στις δυο βολες απο Χρηστου, αποτελεσμα πενταλεπτου)
44-27 (μακρινο σουτ απο Γεωργίου)
47-27 (τριποντο Κιγμέτογλου, σκοτώνου με μακρινα σουτ τον λευκιππο οι Μαχητές)
49-27 (Νοτης και ταιμ άουτ με την μεγιστη διαφορα στους 22)
49-28 (μια στις δυο βολες απο Τζιμη)
49-30 (Μακαρατζης προσωπικη προσπαθεια)
51-30 (ενα λεπτο για το τέλος του δεκαλεπτου)
Αποτέλεσμα 3ης περιόδου: Μαχητές Πεύκων – Λεύκιππος Ξάνθης 51-30

4η περίοδος:
51-32 (καλαθι ο Γιοβανοβιτς)
51-33 (μια στις δυο βολες απο Μακαρατζη)
51-35 (καρφωνει ο Γιοβανοβιτς, ταϊμ άουτ οι γηπεδουχοι)
51-37 (ωραιο καλαθι απο τον Φρατζεσκο Χρηστου)
51-39 (Βοϊβατοπουλος κατω απο το καλαθι και 9-0 το σερι του Λευκιππου)
51-41 (μειωνει στους 10 ο Γιοβανοβιτς απο ασιστ Μακαρατζη, 5 λεπτα για το τελος)
54-41 (ανασα για τους γηπεδουχους απο γεωργιου με τριποντο)
54-43 (Μακαρατζης μειωνει)
54-46 (μεγαλο τριποντο απο Χρηστου και μειωνει στους 8 ο Λευκιππος 4 λεπτα πριν το τελος)
54-48 (αλλο ενα καλαθι Χρηστου στα τρια λεπτα για το τελος, στους 6 η διαφορα και νεο ταϊμ αουτ οι Μαχητές)
57-48 (τριποντο κρισιμο απο Παπασάββογλου)
57-51 (απαντα με νεο τριποντο ο Τζιμης, δυο λεπτα με εξι ποντους την διαφορα)
57-53 (Γιοβανοβιτς το καλαθι απο ασιστ Χρηστου στα 1’40” πριν το τελος)
59-53 (Γεωργίου με αδρανεια της αμυνας, ταϊμ αουτ στο 1:22 πριν το τελος)
61-53 (δυο βολες απο παπασάββογλου και μάλλον κρίθηκε το ματς, 33 δευτερα πριν το τελος)
63-53 (αιφνιδιασμος μετα απο κοψιμο)
65-53 (νεος αιφνιδιασμος Παπασάββογλου και τελος)
Τελικό αποτέλεσμα: Μαχητές Πεύκων – Λεύκιππος Ξάνθης 65-53