Α2 Γυναικών: Πρεμιέρα με το αριστερό για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης που ηττήθηκε στην Πρέβεζα

Με το αριστερό ξεκίνησε στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών η Νίκη Αλεξανδρούπολης γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα από την Πρέβεζα με 3-0 σετ.

Ο αγώνας δεν είναι για περαιτέρω σχολιασμό καθώς η ομάδα της Πρέβεζας μπήκε δυνατά και καθάρισε τον αγώνα χωρίς καμία αντίσταση. Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχες μπήκαν πολύ φορτσάτες και το κατέκτησαν με 25-13.

Στο δεύτερο σετ κατάφεραν και πρόβαλαν αντίσταση αλλά και πάλι οι παίκτριες της Πρέβεζας που ήταν πιο ψύχραιμες κατάφεραν να το πάρουν κερδίζοντάς το με 25-23 κάνοντας το 2-0 σετ.

Το τρίτο σετ ήταν το πιο εύκολα από τα άλλα δύο καθότι η Πρέβεζα δεν άφησε περιθώρια ελπίδας για μείωση των σετ και έτσι το καθάρισαν με σκορ 25-6.

Τα σετ: 3-0 (25-13, 25-23, 25-06)