Α2 Ανδρών: Στο τάι μπρέικ έχασε ο Έβρος Σουφλίου τη νίκη στην πρεμιέρα από τον Μακεδονικό

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι για την Α2 Ανδρών ο Έβρος Σουφλίου έχασε το Σάββατο στο παιχνίδι της πρεμιέρας από τον Μακεδονικό με 3-2 σετ.

Η ομάδα του Μακεδονικού μπήκε δυνατά στο ματς προηγούμενοι με 15-11 πήραν το πρώτο σετ με 25-18. Ο Έβρος Σουφλίου αντέδρασε με το 12-15 στα μισά του δευτέρου σε και με καλή απόδοση έφτασαν να πάρουν το σετ με το ίδιο σκορ 18-25 κάνοντας το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου κεφάλι στα σετ μετά το 15-12 παίζοντας με λιγότερα λάθη το κέρδισαν με 25-20 κάνοντας το 2-1 σετ. Στο τέταρτο ήταν σχεδόν πάντα μπροστά στο σκορ η ομάδα του Νίκου Μούχλια και στα μέσα το σκορ ήταν 11-15. Δίχως να λυγίσουν και διατηρώντας μια καλή διαφορά ασφαλείας από τέσσερις πόντους πάνω κάτω έφτασαν στο 25-19 ισοφαρίζοντας εκ νέου κάνοντας το 2-2 σετ.

Μεγάλη μάχη έγινε και στο τάι μπρέικ με τις δύο ομάδες να φτάνουν το ματς στο ματς πόιντ, ωστόσο η ομάδα του Μακεδονικού έκανε τα λιγότερα λάθη τους δύο πόντους. Ενώ η ομάδα του Έβρου Σουφλίου κέρδισε αντίστοιχα τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Τα σετ: 25-18, 18-25, 25-20, 19-25, 15-13.