Super League: Επιστροφή στις… γκέλες ο Λουτσέσκου με τον ΠΑΟΚ να «σώζει» την ήττα στο 90’+7′ με τον Αστέρα του βασικού Μουνάφο

Στο 2-2 έμειναν ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης στη Τούμπα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 45+2′. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, αρχικά ο Ατιένθα με ωραία γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ο Στάνκο με νέα κοντινή κεφαλιά νίκησε τον Κοτάρσκι.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ηρακλή Μεταξά κέρδισαν πέναλτι στο 53′ σε πάτημα του Ζίβκοβιτς στον Ρετζίς. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τιλίκα, ο οποίος νίκησε τον Κοτάρσκι από τα 11 μέτρα.

Με τον ίδιο τρόπο κατάφερε ο ΠΑΟΚ να μειώσει σε 2-1 στο 81ο λεπτό. Ο Κωνσταντέλιας κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκαρντάβσκι, με τον Κουμπαράκη να δίνει και αυτό το πέναλτι μέσω VAR. Ο Κούρτιτς ήταν εύστοχος και μείωσε για τον ΠΑΟΚ.

Στις καθυστερήσεις ο Ολιβέιρα μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι νίκησε από κοντά τον ανήμπορο Παπαδόπουλο που δεν μπορούσε να κάνει κάτι στη φάση.