Σκόραρε σε φιλικό της Νίκης Βόλου ο Παύλος Λογαράς κόντρα στον ΠΑΟΚ όπου και ανήκει

Τη φιλική νίκη με 2-1 πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ Β’ κόντρα στη Νίκη Βόλου στη Νεάπολη του Βόλου, σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει της πολυπόθητης σέντρας στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Οι Θεσσαλονικείς του Πάμπλο Γκαρσία άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό, αφού εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο μια κλεμμένη μπάλα, με τον Ρικάρντο να γυρνάει στον Ουεντραόγκο που βρέθηκε σε θέση σέντερ φορ, που από κοντά έγραψε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απειλήσουν τον ΠΑΟΚ Β’ από μια στημένη φάση, αφού στο 42′ η άμυνα των «ασπρόμαυρων» δεν έδιωξε πειστικά, με τον Εβρίτη αμυντικό Παύλο Λογαρά να σουτάρει με τη μία για να ισοφαρίσει, για το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Μάλιστα το γκολ αυτό ήταν κόντρα στην ομάδα που ανήκει αφού στην Νίκη Βόλου αγωνίζεται ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ.

Στο 62′, ο Χατζηστραβός είδε τη μπάλα να έρχεται στα πόδια του και να πιάνει το σουτ με τη μία από τα όρια της περιοχής, για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ.