Europa League: Φανταστική Τραμπζονσπορ διέσυρε με 4-0 τη Μονακό! Δύο ασίστ ο Μπακασέτας, από τον πάγκο ο Σιώπης

Τη νίκη με 4-0 πανηγύρισε η Τράμπζονσπορ κόντρα στην ισχυρή Μονακό για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα με το αυτογκόλ του Σαρ για το 1-0.

Ο Μπακασέτας στο 47′ έδωσε την ασίστ στον Βίτορ Χούγκο, ο οποίος σημείωσε το 2-0 για την τουρκική ομάδα. Στο 57′ ο Μπάρντι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στους πρωταθλητές Τουρκίας σημειώνοντας το 3-0 στο 57ο λεπτό, ενώ αμέσως μετά το γκολ ο Μανώλης Σιώπης πήρε τη θέση του Χάμσικ.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Τρεζεγκέτ στο 68ο λεπτό από τη δεύτερη ασίστ του Μπακασέτα, ενώ νωρίτερα ο Εβρίτης μέσος αντίκρησε την κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

Η Φερετσβάρος έμεινε στην κορυφή με 9 βαθμούς μετά τους τέσσερεις πρώτους αγώνες, ενώ Μονακό και Τραμπζονσπόρ ισοβαθμούν με 6. Στην 4η θέση είναι ο Ερυθρός Αστέρας με 3 βαθμούς.