Κύπελλο Ελλάδος: Αποκλεισμός στα πέναλτι για τον ΟΦ Ιεράπετρας των Διγκόζη και Τζελέπη

Εκτός συνέχειας από τον θεσμό του κυπέλου Ελλάδος για τον ΟΦ Ιεράπετρας στα πέναλτι από την Κηφισιά.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας έχοντας προπονητή τον Άγγελο Διγκόζη πρώην παίκτη της Ξάνθης αλλά και τεχνικού του Πανθρακικού στάθηκε πολύ καλά.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο χωρίς σπουδαίες φάσεις, στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ ήταν καλύτερος όμως το πολυπόθητο γκολ δεν μπήκε. Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού δεν είχε κανένα τέρμα με τις δύο ομάδες να μένουν στο στείρο 0-0 και αισίως να οδηγούνται στην παράταση όπου και εκεί δεν επιτεύχθηκε κανένα παρά τις όποιες ευκαιρίες είχαν εκατέρωθεν.

Στην διαδικασία των πέναλτι όπου οδηγηθήκαμε ο Αναγνωστόπουλος της Κηφισιάς απέκρουσε πέναλτι του Αντερέγκεν ενώ στο τελευταίο πέναλτι αστόχησε ο Μούλερ για τους γηπεδούχους. Αντίθετα η Κηφισιά ήταν απόλυτα εύστοχη και με το 4-2 υπέρ της απέκλεισε τον ΟΦ Ιεράπετρας από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος.

Για την ομάδα του ΟΦ Ιεράπετρας δεν αγωνίστηκε ο πρώην τερματοφύλακας του Πανθρακικού και Ξάνθης, Γιώργος Τζελέπης που αποκτήθηκε φέτος.