Europa League: Βασικός ο Σιώπης, σκόρερ ο Μπακασέτας αλλά ήττα της Τραμπζονσπόρ μέσα στη Μονακό

Την ήττα με 3-1 από τη Μονακό γνώρισε η Τραμπζονσπόρ του βασικού Μανώλη Σιώπη και του Τάσου Μπακασέτα που ήρθε από τον πάγκο για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας έμειναν με 10 παίκτες μόλις από το 11ο λεπτό εξαιτίας της αποβολής του Γκόμεζ.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή τους και με δύο γκολ του Μπεν Γιεντέρ στο 14′ και στο 45+’2 πήγαν με το προβάδισμα των δύο τερμάτων στα αποδυτήρια.

Στο 55ο λεπτό ο Ντιασί πέτυχε το 3-0 για τους γηπεοδύχους, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τάσος Μπακασέτας στο 72′, έχοντας περάσει στο 56ο λεπτό στη θέση του Χάμσικ.

Ο Σιώπης αντικαταστάθηκε στο 72′ από τον Ομούρ, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση παρά την ήττα.

Η Τραμπζονσπόρ έμεινε στην 3η θέση με 3 βαθμούς μαζί με τον Ερυθρό Αστέρα, ενώ Μονακό και Φερετσβάρος έχουν από 6.