Conference League: Από τον πάγκο ο Ντιγκινί στην ήττα του Απόλλωνα Λεμεσού μέσα στην Άλκμααρ

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο Απόλλων Λεμεσού μέσα στην Ολλανδία από την Άλκμααρ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Conference League.

O Όντγκαρντ στο 16′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ Γιούστερ ισοφάρισε σε 1-1 στο 19′. Ο Ντε Βιτ στο 62ο λεπτό ξαναέδωσε προβάδισμα στους Ολλανδούς, ενώ οι Κύπριοι απάντησαν στο 71ο λεπτό με τον Καμπράλ για το 2-2.

Στο 76ο λεπτό ο πρώην επιθετικός του Πανθρακικού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Αρτυματά, αλλά ο Κάρλσον στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στην αναμέτρηση.

Η Άλκμααρ έμεινε μόνη πρώτη με 9 βαθμούς, ενώ η Ντνίπρο-1 είναι στην 2η θέση με 4. Η Βαντούζ είναι στην 3η θέση με 2 βαιμούς και ο Απόλλων έμεινε τελευταίος με 1 βαθμό.