Super League: Με τον Πορτοκαλίδη να έρχεται από τον πάγκο η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 4-1 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο για την 3η αγωνιστική της Super League U17.

Ο Φώτης Πορτοκαλίδης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Κωνσταντακόπουλου με τη συμπλήρωση των 60 λεπτών αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο.

Η ομάδα του Ηρακλείου προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με γκολ του Γκιαουράκη αλλά ο Παναθηναϊκός στο 35ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση με τον Ρομανό, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-1, πέντε λεπτά αργότερα με εκτέλεση πέναλτι.

Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου οι Πράσινοι βρήκαν και τρίτο γκολ έπειτα από ενέργεια του Γεωργουλάκη, ενώ το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 54′ με τον Τσέλιο από ασίστ του Σιάκκα.