Süper Lig: «Κόλλησε» στο μηδέν με βασικό Σιώπη η Τραμπζονσπόρ στο ντέρμπι με την Γαλατάσαραϊ

Τράμπζονσπορ και Γαλατάσαραϊ αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της σεζόν για την 4η αγωνιστική της Süper Lig.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας παρατάχθηκαν χωρίς τον τραυματία Τάσο Μπακασέτα στην ενδεκάδα τους, αλλά με τον Μανώλη Σιώπη βασικό για να κόβει στη μεσαία γραμμή.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, με ελάχιστες μεγάλες ευκαιρίες, αλλά αρκετές τελικές από τις δύο ομάδες στο 1ο ημίχρονο. Στο 2ο μέρος και δίχως τον Σιώπη στο γήπεδο πλέον, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και έψαξαν με μεγαλύτερη αφοσίωση το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη.

Ο Ταχά Τεπέ κατάφερε να αποσοβήσει το νικητήριο τέρμα σε όλο το 2ο ημίχρονο και δη στις καθυστερήσεις, σε μία μεγάλη ευκαιρία όπου έδιωξε με τα πόδια και κράτησε το 0-0.