Ισόπαλοι στο φιλικό Πανσερραϊκός και ΠΑΟΚ Β’ με χρήσιμα συμπεράσματα για Ελευθερόπουλο και Πάμπλο Γκαρσία

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Β’ και Πανσερραϊκό, στις Σέρρες, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας για τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα της SL2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Σάββα Μούργο να ανοίγει το σκορ στο 35′, για να βάλει μπροστά τους Σερραίους.

Ωστόσο η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία βρήκε «αντίδραση» πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, με τον Γιώργο Κούτσια να σκοράρει για ακόμα μια φορά σε φιλική αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ Β, φέρνοντας το ματς στα «ίσια», στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με αυτό να είναι τελικά και το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης στο Δημοτικό Στάδιο των Σερρών.