Φιλική νίκη της Βέροιας επί της Εθνικής Νέων με σκόρερ και πάλι τον Πέτρο Ορφανίδη

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα φιλικά ματς κατέγραψε η Βέροια, που επικράτησε εντός έδρας με 3-2 της Εθνικής Νέων.

Οι νεαροί διεθνείς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ του Φίλωνα και ύστερα από αρχική απόκρουση του Βενετικίδη σε σουτ του Γκολφίνου, ενώ στο 31′ ο Σπυράκου με πλασέ σημείωσε το 0-2.

Για τη «Βασίλισσα του Βορρά» η ανατροπή ήρθε στο β’ ημίχρονο, με τον Κατσούκη να μειώνει στο 57′ με δυνατό σουτ και τον Δεμηρτζόγλου να ισοφαρίζει στο 79′ με εύστοχο πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος.

Και το τρίτο γκολ για τους Ημαθιώτες ήρθε από την άσπρη βούλα, με τον Ξανθιώτη Πέτρο Ορφανίδη να το κερδίζει στο 90′ και να νικά τον Καρακασίδη με εκτέλεση αλά Πανένκα για το τελικό 3-2.

Φώτο: kerkidasport.gr