Conference League: Κρίμα κι άδικο για Σβάρνα και Πανανικολάου, έμειναν εκτός Ευρώπης στο 120+1′ από την Σλάβια Πράγας

Εκτός Ευρώπης έμεινε η Ρακόφ του Στράτου Σβάρνα και Γιάννη Παπανικολάου, καθώς ηττήθηκε με 2-0 στην παράταση από τη Σλάβια Πράγας και έμεινε εκτός ομίλων του Conference League.

Oι γηπεδούχοι που στην προηγούμενη φάση είχαν αποκλείσει τον Παναθηναϊκό, προηγήθηκαν με τον Μόουσες στο 62′ και σε συνδυασμό με την ήττα με 2-1 στο πρώτο ματς στην Πολωνία, οδηγήθηκε το παιχνίδι στην παράταση.

Οι δύο Έλληνες ξεκίνησαν βασικοί και αντικαταστάθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, ενώ λίγα λεπτά μετά η Σλάβια πέτυχε και το δεύτερο γκολ που της χάρισε την πρόκριση στους ομίλους του Conference League, με τον Σραντς στο 120+1′.