Süper Lig: Ανώμαλη προσγείωση με πεντάρα για Σιώπη και Μπακασέτα από την Αντάλιασπορ

Η Τράμπζονσπορ επέστρεψε από δύο γκολ πίσω όμως τελικά η Αντάλιασπορ ήταν πιο ψύχραιμη και πήρε τη νίκη με 5-2. Ο Τάσος Μπακασέτας χτύπησε και αντικαταστάθηκε, μπήκε αλλαγή ο Μανώλης Σιώπης.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο 1ο ημίχρονο χάρη στους Φερνάντο και Χάτζι Ράιτ, όμως στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεών του ο Ενίς Μπάρντι μείωσε. Ο επιθετικός από τη Βόρεια Μακεδονία είχε περάσει αλλαγή στο 43′ και αποδείχθηκε “χρυσός” για τον Αμπντουλάχ Αβτζί, αφού σημείωσε και το γκολ της ισοφάρισης στο 73′.

Αλλαγή έγινε και ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος ήταν βασικός αλλά αντικαταστάθηκε στο 42′ με μυϊκό πρόβλημα που αρχικά δεν προκαλεί ανησυχία. Αντιθέτως, ο Μανώλης Σιώπης μπήκε ως αλλαγή στο 68′.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και βρήκαν δύο γκολ με τον Γιοκντενίζ Μπαϊρακντάρ κι ένα με τον Ράιτ, με συνέπεια να πάρουν το πανηγυρικό “τρίποντο”.