Γ’ Εθνική: Πέρασε με το διπλό από τη Νέα Αμισό στο πρώτο φιλικό ο Άρης Αβάτου

Τη νίκη με 0-2 πανηγύρισε στο πρώτο του φιλικό ο Άρης Αβάτου με 0-2 μέσα στη Δράμα κόντρα στον ΠΑΟΠ Νέας Αμισού.

Ο Άρης Αβάτου όντας πιο έτοιμος ήταν ανώτερος στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ με… «μπάζερ μπίτερ», αφού ο Μούξιος στο 40ο λεπτό (τα ημίχρονα ήταν 40λεπτα) ,με αριστοτεχνικό απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι και τα δίχτυα του αντίπαλου γκολκίπερ.

Με την αρχή του β’ μέρους ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, όταν μετά από σέντρα από δεξιά εκμεταλλεύτηκε το τραγικό διπλό λάθος του τερματοφύλακα και του αμυντικού και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Για την ιστορία, οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα λίγο πριν το φινάλε, ωστόσο το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Φώτο: dramasport.gr