Nations League: Με το αριστερό στον όμιλο της Εθνικής Ελλάδος η Κύπρος του Κωστένογλου, ήττα από το Κόσοβο με βασικό Παπουλή

Ποδαρικό με το αριστερό στην τρίτη έκδοση του Nations League έκανε το απόγευμα της Πέμπτης η Κύπρος του Νίκου Κωστένογλου, αφού ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από το Κόσοβο στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της League C, στον οποίο συμμετέχει η Εθνική μας ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο πρώτο 45λεπτο απέναντι στην καλύτερη Κύπρο, για την οποία ξεκίνησε ως βασικός και αγωνιστηκε για 66 λεπτά ο πρώην επιθετικός του Πανθρακικού Φωτης Παπουλής, όμως στο δεύτερο επέβαλαν πλήρώς το ρυθμό τους οι Κοσοβάροι και πήραν δίκαια τη νίκη, με τους Μπερίσα και Ζέγκροβα να υπογράφουν την νίκη με γκολ στο 65ο και στο 78ο λεπτό αντίστοιχα.

Πλέον αναμένεται το παιχνίδι Βόρειας Ιρλανδίας – Ελλάδας για να ολοκληρωθεί η 1η αγωνιστική. Για την 2η αγωνιστική την Δευτέρα η Ελλάδα ταξιδεύει στο Κόσοβο και την 3η αγωνιστική θα φιλοξενήσει την Κύπρο.