Πρωτάθλημα Αστυνομικών Διευθύνσεων: Εντός έδρας ισοπαλία για την Ξάνθη με την Θεσσαλονίκη αλλά ελπίζει στην πρόκριση

Η Διεύθυνση Αστυνομίας Ξάνθης υποχρεώθηκε στο 1-1 με την αντίστοιχη της Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο του πρώτου παιχνιδιού της προημιτελικής φάσης.

Η ομάδα της Ξάνθης με αυτή την ισοπαλία στο γήπεδο της Θαλασσιάς αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό της Θεσσαλονίκης που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 6 Ιουνίου.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της Ξάνθης ο Ντόκος στο 25ο λεπτό. Αργότερα χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες ώστε να πετύχουν κι αλλά τέρματα αλλά δεν τα κατάφεραν και μοιραία ήρθε η ισοφάριση από τους Θεσσαλονικιούς στο 63ο λεπτό με σκόρερ τον Κυριαζίδη.

Η ομάδα της Ξάνθης ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Κυρμιζόπουλο, Ζουμπουλίδη, Σαρηγιαννίδη, Καραπαντζίδη, Παπαευαγγέλου, Μαστανιάδη Γ., Καραπαζαρλή, Σταύρου, Ντόκο, Δόντσο, Αλεξιάδη. Ως αλλαγή χρησιμοποιήθηκαν οι Κωφίδης, Μαστανιάδης, Χαραλαμπίδης και Μαλαδένης.