ΕΠΣ Έβρου: Η Κ14 του Δημόκριτου κατέκτησε το πρωτάθλημα έχοντας το απόλυτο των νικών!

Την Κυριακή ο Δημόκριτος Αλεξανδρούπολης πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος Κ14 της ΕΠΣ Έβρου.

Τα παιδιά του Τόλη Τσολακίδη πήραν την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα υποδομών της Ένωσης, σημειώνοντας και ρεκόρ καθώς σε 24 ματς που έδωσαν είχαν μόνο νίκες!

Την τελευταία αγωνιστική ο Δημόκριτος επιβλήθηκε με 3-0 του ΑΟ Μαΐστρου και αργότερα πραγματοποιήθηκαν οι απονομές στους πρωταθλητές.

Ο 1ος αρχηγός Γιώργος Χατζησταντσίδης, μαζί με τους υπόλοιπους τρεις αρχηγούς της Κ14, Μπαζούκη Φίλιππο, Νικόλα Ανδριτσούδη και Νώντα Γκαζέπη, παραλαμβάνουν το 🏆 κύπελλο του πρωταθλητή από την Γενική Γραμματέα της ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ κυρία Φωτακάκη Αποστολία και τον υπεύθυνο πρωταθλημάτων υποδομών κ. Γιαντσελίδη Χρήστο και το πανηγύρισαν δεόντως με άφθονο μπουγέλο!!!

Ξεχωριστή και όμορφη στιγμή ήταν το «pasillio» που έκαναν στους πρωταθλητές οι παίκτες των Ηρακλή Σαγήνης, Ποντιακού και Παναθηναϊκού Μαΐστρου, δείχνοντας πως πρέπει να είναι το ποδόσφαιρο.

Η ανακοίνωση συγχαρητηρίων της ΕΠΣ Έβρου αναφέρει:

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η απονομή
για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Υποδομών Κ-14 της ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, στην ομάδα του ΑΟ Δημόκριτου. Συγχαρητήρια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην ομάδα του Δημόκριτου και σε όλες τις ομάδες της κατηγορίας για την προσπάθεια 🏆🏆🏆 #epsevrou

Οι 16 αθλητές που αποτελούν την ομάδα του Δημόκριτου και κατέκτησαν το πρωτάθλημα είναι οι εξής: