Με σκόρερ τον πρώην του ΑΟΞ Φώτη Δουμάνη νταμπλ ο Βύρωνας στην Καβάλα και… περιμένει Πανθρακικό για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική

Με ένα τέρμα του πρώην παίκτη του ΑΟΞ Φώτη Δουμάνη στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βύρωνας Καβάλας νίκησε στο “Ανθή Καραγιάννη” την Δόξα Θεολόγου από την Θάσο με 1-0 στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας και κατέκτησε το τρόπαιο και μαζί το νταμπλ.

Φώτης Δουμάνης – Soccerbase.Info

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες αλλά έληξε με τους παίκτες του Βύρωνα να πανηγυρίζουν έξαλλα και να έρχονται με ενισχυμένη ψυχολογία στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου τη Γ’ Εθνική των πρωταθλητών των ΕΠΣ της ΑΜ-Θ. Υπενθυμίζεται ότι στην πρεμιέρα των μπαράζ ο Βύρωνας φιλοξενεί το Πανθρακικό.

Η ομάδα της Δόξας Θεολόγου έφτασε για πρώτη φορά στην ιστορία της σε τελικό, όμως δεν κατάφερε να πάρει το τρόπαιο με αποτέλεσμα να φύγουν απογοητευμένοι από το «Ανθή Καραγιάννη» οι δεκάδες φίλοι της που ήρθαν από την Θάσο για να συμπαρασταθούν στουςπαίκτες του νησιωτικού συλλόγου.