LIVE από το Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας για την 34η αγωνιστική της SL2: Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθξηγια την 17η και τελευταία αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη για την 34η αγωνιστική της Super League 2 (Το ThrakiSportS δεν είναι στο γήπεδο και η φώτο είναι αρχείου).

Ώρα 13:50 Η αναμέτρηση δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς η η Ξάνθη είναι στην 3η θέση με 53 βαθμούς ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας στην 5η με 48. Η Βέροια έχει κερδίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα και ετοιμάζεται για τα μπαράζ με τον Λεβαδειακό.

Ώρα 13:58 Η Ξάνθη προέρχεται από τη νίκη με ανατροπή με 2-1 επί του Απόλλωνα Πόντου στα Πηγάδια, ενώ παραμένει αήττητη στα τελευταία 9 παιχνίδια από τις 12 Μαρτίου και το 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Ώρα 14:07 Από την άλλη η Αναγέννηση έχει κάνει τεράστια κοιλιά με 7 ήττες στα τελευταία 9 παιχνίδια, ενώ προέρχεται από την ισοπαλία με 2-2 με τον Πιερικό στην Κατερίνη.

Ώρα 14:11  Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η Ξάνθη είχε διαλύσει τους Θεσσαλούς με σκορ 5-2, έχοντας προηγηθεί στο ημίχρονο με 4-0 και στις αρχές του β’ μέρους με 5-0, αλλά η αναμενόμενη ως ένα σημείο χαλάρωση των τελευταίων λεπτών έφερε τη μείωση του σκορ σε 5-2.

Ώρα 14:18 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Τσομπανίδης, Μιχαήλ, Φαζός, Τζανακάκης, Διαμαντόπουλος, Τσέλιος, Βιθέντε, Γκάβριτς, Δόρης, Δημητριάδης, Αλί Μπαμπά.

Ώρα 14:25 Η ενδεκάδα της Καρδίτσας:

Ώρα 14:34 O Μπακογιάννης από την ΕΠΣ Αθηνών θα διευθύνει την αναμέτρηση, με βοηθούς τους Αραβίδη και Τσολακίδης από την ίδια ΕΠΣ.

Ώρα 14:40 Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

5′ Διαδικαστικά τα πρώτα λεπτά.

9′ Γκολ για την Αναγέννηση Καρδίτσας. O Mπαντιμπαγκά ανοίγει το σκορ. Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 1-0.

15′ Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις την ίδια ώρα:
ΑΕΛ – Τρίκαλα 3-0 άνευ αγώνα

30′ Γκολ για την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο Μπιανκόνι διπλασιάζει τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 2-0.

35′ Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις την ίδια ώρα:
Απόλλων Λάρισας – ΠΑΟΚ Β’ 2-0
Βέροια – Καβάλα 1-1
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Ολυμπιακός Β’ – Ολυμπιακός Βόλου 0-2

45+1′ Τέλος ημιχρόνου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 2-0.

Ώρα 15:42 Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις στο ημίχρονο:
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 2-0

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

52′ Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους. Θέλει να αντιδράσει ο ΑΟΞ.

60′ Η Καρδίτσα βρίσκει δίχτυα για τρίτη φορά αλλά ο το γκολ ακυρώνεται. Παραμένει το 2-0 συμπληρώνοντας μια ώρα αγώνα.

65′ Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις την ίδια ώρα:
Απόλλων Λάρισας – ΠΑΟΚ Β’ 2-1
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 4-0
Ολυμπιακός Β’ – Ολυμπιακός Βόλου 1-2

67′ Γκολ για την Καρδίτσα. Δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπιανκόνι που δίνει διαστάσεις θριάμβου στη διαφονόμενη νίκη των γηπεδούχων. Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 3-0

75′ Τελευταίο τέταρτο στο ματς με τον ΑΟΞ να ψάχνει ενδεχομένως το γκολ της τιμής. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ξάνθη σκόραρε ακατάπαυστα στα τελευταία λεπτά στους σε όλους τους προηγούμενους αγώνες.

78′ Γκολ για την Καρδίτσα. Ο Γκίνι ανεβάζει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ. Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 4-0.

80′ Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις την ίδια ώρα:
Βέροια – Καβάλα 2-1
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 5-0
Ολυμπιακός Β’ – Ολυμπιακός Βόλου 3-2

86′ Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά της σεζόν.

90+4′ Τέλος αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα: Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Ξάνθη 4-0.

Ώρα 16:40 Τελικά αποτελέσματα:
Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας 6-0