ΕΠΣ Έβρου: Υποβιβασμός για την Οινόη, ελπίζει στον Ιπποκράτη το Σουφλί! Τα αποτελέσματα οι σκόρερς και η βαθμολογία

Με τρία Σαββατιάτικα παιχνίδια άνοιξε η τελευταία αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας όπου είχαμε μια νίκη και δύο ισοπαλίες.

Σ’ ένα ματς για γερά νεύρα, με ένταση, και αρκετό άγχος ο Έβρος Σουφλίου πήρε τον «χρυσό» βαθμό της ισοπαλίας (0-0) κόντρα στον Άρδα Καστανέων και παρέμεινε έτσι στην Α’ κατηγορία.

Ο Ατρόμητος Άβαντα χωρίς να προβληματίσει νίκησε την Ένωση Οινόης και την έριξε στη Β’ κατηγορία. Ενώ στο τελευταίο παιχνίδι ο Ορέστης προηγήθηκε στο σκορ και ενώ ήταν κοντά στη νίκη ένα πέναλτι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο Νεοχώρι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΟΥ)
Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΟ Νεοχωρίου 1-1 (68′ Παπαγιαννίδης, 92′ πεν. Κοκκάλης)
Έβρος Σουφλίου – Άρδας Καστανεών 0-0
Ατρόμητος Άβαντα – Ένωση Οινόης 3-0 (18′ Γραικίδης, 50′, 73′ πεν. Λαζαρίδης, 77′ Ευστρατιάδης)