LIVE από τα Πηγάδια για την 31η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής για την 31η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής για την 31η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 14:05 Η Ξάνθη θέλει να παραμείνει σε τροχιά νικών τουλάχιστον για τα εντός έδρας παιχνίδια, έχοντας επικρατήσει των ΠΑΟΛ Β’, ΑΕΛ και Ολυμπιακού Β’ στις τριες τελευταίες αναμετρήσεις.

Ώρα 14:11 Ο Ηρακλής έρχεται με το πόδι στο γκάζι καθώς προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες με 7 γκολ συνολικά, κερδίζοντας με 0-3 την Αναγέννηση στην Καρδίτσα και 4-2 τον Πιερικό στην Θεσσαλονίκη.

Ώρα 14:15 Ουσιαστικά το παιχνίδι δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον, με την Ξάνθη να έχει χάσει από νωρίς της επαφή της με την πρωτιά, μένοντας στην 4η θέση με 48 βαθμούς (20 κάτω από την πρωτοπόρο Βέροια), ενώ ο Ηρακλής είναι στην 6 θέση με 40 βαθμούς, εξασφαλίζοντας αρχικά την άνετη παραμονή, αλλά χωρίς να κάνει το κάτι παραπάνω.

Ώρα 14:23 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ίτσο, Μιχαήλ, Φαζός, Κρητικός, Τζανακάκης, Δόρης, Βιθέντε, Δημητριάδης, Τσέλιος, Αλί Μπαμπά, Διαμαντόπουλος.

Ώρα 14:28 Η ενδεκάδα του Ηρακλή: Γρηγοριάδης, Μανωλάκης, Πανάγου, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Παπαδόπουλος, Σίλβα, Πήλιος, Γιουμπιτάνα, Τόμας, Άλεξιτς.

Ώρα 14:36 Ολοκληρώνεται η προθέρμανση των δύο ομάδων και κατευθύνονται προς τα αποδυτήρια.

Ώρα 14:43 Παράλληλα με το παιχνίδι της Ξάνθης θα υπάρχει ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του Βορείου ομίλου.

Ώρα 14:50  Ο Λάμπρος Μπεκιάρης από την ΕΠΣ Καρδίτσας ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση, με Βοηθούς τους Δίπλαρη και Βογιατζή από την ίδια Ένωση.

Ώρα 14:58 Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

8′ Διαδικάστικά τα πρώτα λεπτά.

11′ Γκοοοοοοολλλλ για την Ξάνθη. Ο Τσέλιος εκτελεί το κόρνερ, ο Διαμαντόπουλος βρίσκει με το κεφάλι τον Βιθέντε και αυτός με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 1-0

12′ Η Ξάνθη καταφέρνει στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία της να ανίοίξει το σκορ.

15′ Στα υπόλοιπα παιχνίδια την ίδια ώρα:
Θεσπρωτός – Πανσερραϊκός 1-0
Καβάλα – Ολυμπιακός Β’ 0-0
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας 0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 0-0
Πιερικός – Βέροια 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 0-0

21′ Τεράστια ευκαιρία για το δεύτερο γκολ με τον Διαμαντόπουλο να πιάνει ένα εντυπωσιακό τακουνάκι μετά από σέντρα του Αλί Μπαμπά, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ. Θα ήταν ένα θαυμάσιο γκολ.

25′ Γκοοοοοοολλλλ για την Ξάνθη. Ο Τζανακάκης σεντράρει και ο Διαμαντόπουλος με εξαιρετική κεφαλιά νικάει αυτή τη φορά τον Γρηγοριάδη. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 2-0.

29′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη με τον Άλεξιτς, αλλά ο Ίτσο έχει την απάντηση.

30′ Στο ημίωρο:
Θεσπρωτός – Πανσερραϊκός 2-0
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας 0-1
Πιερικός – Βέροια 0-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 0-1

38′ Έχει κερδίσει μέτρα ο Ηρακλής, αλλά ελέγχει με σχετική άνεση το υπέρ της σκορ η Ξάνθη.

45+2′ Τέλος ημιχρόνου. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 2-0.

Ώρα 15:55 Τα αποτελέσματα ημιχρόνου:
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 1-0

45′ Σέντρα στο β’ μέρος.

49′ Γκολ για την Ηρακλή. Μειώνει το σκορ ο Σίλβα. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 2-2.

51′ Μεγάλη ευκαιρία για άμεση ισοφάριση αλλά ο Ίτσο απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Τόμας.

53′ Γκολ για τον Ηρακλή. Ο Πήλιος σοκάρει την Ξάνθη και ισοφαρίζει σε λιγότερο από δέκα λεπτοά στο β’ μέρος. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 2-2.

60′ Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα. Στα άλλα αποτελέσματα:
Θεσπρωτός – Πανσερραϊκός 3-0
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας 1-1
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 2-0
Πιερικός – Βέροια 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 1-1

63′ Σουτ του Αλί Μπαμπά, η μπάλα άουτ.

68′ Παραμένει το 2-2 στην Ξάνθη όπως διαμορφώθηκε στα πρώτα λεπτά του β’ μέρους, σχεδόν 20 λεπτά πριν τα 90′.

73′ Ελέγχει την κατοχή η Ξάνθη αλλά δεν βρίσκει πολλούς χώρους.

76′ Γκολ για τον Ηρακλή. Ο Γιουμπιτάνα βγήκε στην κόντρα, πέρασε τους αμυνόμενους και πλάσαρε για την ολική ανατροπή. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 2-3.

85′ Ολική ανατροπή και σε Βέροια, Καρδίτσα και Αριδαία:
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας 2-1
Πιερικός – Βέροια 2-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Πόντου 2-1

90+1′ 5 λεπτά έξτρα χρόνος.

90+6′ Γκοοοοοοοοοοολλλλλλλλ για την Ξάνθη. Ο Αλί Μπαμπά μπήκε στην περιοχή, βρήκε με τακουνάκι τον Διαμαντόπουλο και αυτός πέτυχε το δεύτερό του γκολ για το 3-3. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 3-3.

90+7′ Τέλος αγώνα. ΑΟ Ξάνθη – Ηρακλής 3-3.

Ώρα 16:58 Τελικά αποτελέσματα:
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Λάρισας 2-2