Γ’ Εθνική: Πρωταθλητής ο Μέντεκας Καλαμαριάς στον όμιλο των ομάδων του Έβρου! Αποτελέσματα και τελική βαθμολογία

Με την τελευταία αγωνιστική συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής γυναικών και το ThrakiSportS κάθε πρωί Δευτέρας σας παρουσιάζει σε μια ανάρτηση την σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα και την τελική βαθμολογία.

Η ομάδα του Μέντεκα Καλαμαριάς νίκησε την Καβάλα ’86 με 2-1 και πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος επιβεβαιώνοντας το τίτλο του φαβορί που είχε από την έναρξη του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενες κατέκτησαν την 3η θέση.

Οι γυναίκες του Σουφλίου κέρδισαν εκτός έδρας τον ουραγό Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-1 κατακτώντας άλλους τρεις βαθμούς και τερμάτισαν στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχες ολοκλήρωσαν το πρωτάθλημα με δίχως νίκη στην 6η και τελευταία θέση.

Στην 4η θέση της βαθμολογίας τερμάτισε ο Ποντιακός Αλεξανδρούπολης επικρατώντας με 4-0 εκτός έδρας της συμπολίτισσας ομάδας της Αναγέννησης που πήρε την 5η θέση.