Super League: Βασικός ο Παύλος Λογαράς στην τριάρα του Βόλου επί της Λαμίας

Την τέταρτη του συνολικά συμμετοχή με τον Βόλο και την πρώτη φέτος ως βασικός πραγματοποίησε ο 19χρονος Εβρίτης αμυντικός Παύλος Λογαράς στο 3-0 των Θεσσαλών επί της Λαμίας για τα πλέι αουτ.

Ο Λογαράς, που άφησε τη θέση του στον Τριανταφύλλου το 68′ φέτος είχε αγωνιστεί ακόμη μια φορά ως αλλαγή στις καθυστερήσεις συμπτωματικά και πάλι με την Λαμία.Πέρσι είχε αλλες 2 συμμετοχές για ντα πλει αουτ, επίσης μια ως βασικός κόντρα στον Ατρόμητο.

Ως αναφορά την αναμέτρηση, ο Άλχο στο 74′ έκανε το γύρισμα και ο Μπαρτόλο ανενόχλητος από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση για το 1-0.

Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι ο Βόλος έφτασε κοντά στο 2-0. Οι παίκτες των γηπεδούχων έκλεψαν την μπάλα, ο Βαν Βερτ πέρασε και τον Σαράνοφ, όμως σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων Ροσέρο έκανε το 2-0, για να ακολουθήσει το τέρμα του Φεράρι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για να ολοκληρωθεί το 3-0.