Γ’ Εθνική: Σκόραρε δις με τον ΟΦΑΜ κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων ο Γιάννης Γωνιάδης! Βασικός ο Τσορμπατζίδης

Ισόπαλος 2-2 αναδείχθηκε ο υποβιβασμένος ΟΦΑΜ στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου με τον ουραγό Ηρακλή Αμπελοκήπων με τον Εβρίτη επιθετικό Γιάννη Γωνιάδη να σκοράρει δυο τέρματα.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με τον Μαγκούρη, που έκανε το 0-1, για να «απαντήσουν» οι γηπεδούχοι στο 45′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Γωνιάδη που κέρδισε ο ίδιος. Στο 61′, με αυτογκόλ του ΟΦΑΜ, οι φιλοξενούνμενοι ξαναπήραν… κεφάλι στο σκορ, με 1-2, αλλά στις καθυστερήσεις τη αναμέτρησης οι Κερκυραίοι έκαναν το 2-2 και πάλι με τον Γωνιάδη και πήραν ένα βαθμό.

Βασικός για τον Άγιο Ματθαίο πλην του Γωνιάδη που έφτασε τα 5 γκολ την σεζόν, ήταν ο Εβρίτης αμυντικός Σταύρος Τσορμπατζίδης, με τους Φαίακες να έχουν 21 βαθμούς και τον Ηρακλή μόλις 13.